Avukatı olan bir iş sahibinden vekalet alan avukat ilk olarak ne yapmalıdır?

Meslek hayatımızda sık karşılaştığımız olaylardan biri de avukatı olan bir iş sahibinin tarafımıza vekalet vermek istemesi durumunda ne yapılacağıdır. Birçok kere gözlemlediğimiz üzere avukatı olan bir iş sahibinden vekalet alınıp dosyaya dahil olunması şeklinde bir hataya düşülmektedir. Oysa Avukatlık Kanunu ve Meslek İlkeleri bu davranışı onaylamamaktadır.
View Practice Detail

Avukatımı Nasıl Seçmeliyim ?

Çarşanbalı Hukuk: Hukukumuzda davalar alanında uzmanlık olmadığı gibi bu hususta reklam yasağı vardır. Peki davanızı emanet edeceğiniz avukatı nasıl seçmelisiniz ?
View Practice Detail

Tapu sicili ve depremden kaynaklı zararlar için içtihat paylaşımı

Tapu sicili ve depremden kaynaklı zararlar için içtihat paylaşımı Gayrimenkul ve İdare Hukuku alanında iki adet içtihat paylaşımından çıkan dersler ; Gayrimenkul Hukuku Sıkıntılı gayrimenkuller alırken tapu kayıtlarındaki doğruluk bağlayacı mıdır?
View Practice Detail

CEZA MAHKEMESİ KARARI İSTİNAFTAN SONRA NASIL TEMYİZ EDİLİR

Ceza Muhakemesi Kanunu 1. maddesine göre bu konu ceza muhakemesinin nasıl yapılacağı hususundaki kurallar ile, sürece katılan kişilerin hak , yetki ve yükümlülüklerini düzenler. Temyiz CMK’da tanımlanmamış olup 286. maddede Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Dairelerinin bozma dışında kalan hükümlerinin, temyiz edilebileceği düzenlenmiştir.
View Practice Detail

SAĞLIK HUKUKU BİLGİ İSTEME HAKKI

Tüm izleyenlerimize mutlu günler diliyorum. Av. Şahin Çarşanbalı önderliğinde Çarşanbalı Hukuk Bürosu olarak sağlık hukuku ve ceza hukuku alanlarında bizi takip edenleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yeni yılda daha sistematik şekilde haklarınızı öğrenmenize yardım edeceğiz. Ben ve ekip arkadaşlarım öğrenmenin yanında paylaşmaya da büyük önem vermektedir.
View Practice Detail

KİRAYI ÖDEMEYEN KİRACIYA KARŞI İKİ HAKLI İHTAR GÖNDERİLMESİ

Günümüzde konut miktarlarının artması ile doğru orantılı olarak artan kira sözleşmeleri nedeniyle
View Practice Detail

TİCARETİ TERK SUÇU

Günümüzde ekonomik olarak dara düşen esnaf ve tacirlerin, o darlığın muhatabı olan tüzel kişilikten kurtulmaya çalışması, diğer bir deyişle izini kaybettirmeye çalışması sık sık kurtuluş olarak görülen bir yöntemdir.
View Practice Detail

Ceza Davası Dosyası İlk İncelemeyi Nasıl Yapıyoruz?

Bir ceza dosyası her zaman keyif aldığımız işlerden biridir. Bu tür dosyalar hayatın içinden olayları barındırması nedeniyle hızlı okunur ve hafıza daha hızlı kalmaktadır. Fakat olay çözümleme bu kadar basit algılanamaz. Bunun için belli sistematik inceleme metotları vardır. Bizim izlediğimiz yöntem şöyledir :
View Practice Detail