Av.Şahin Çarşanbalı

ÇARŞANBALI HUKUK BÜROSU

Çarşanbalı Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize sadece aktif tecrübe sahibi olduğumuz hukuk alanlarında hizmet veriyoruz. Kanun ve mesleki etik kuralları çerçevesinde hukuka uygun makul çözümler sunuyoruz.

Sağlık Hukuku | Ceza Hukuku | Medeni Hukuk | İş Hukuku

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma:

09:00 – 18:00

 

ADRES

Osmaniye Mah, Şirin Sk. No.15-17 D:2, 34145 Bakırköy/İstanbul

Randevu

Randevu Almak İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

Hukuksal problemleri çözüme kavuşturmanın en iyi yolu bir avukata danışmaktır.

“Hizmet verdiğimiz danışmanlık va dava konular hakkında en etkili çözümleri sunmak için sizler için çalışıyoruz”

Hafta İçi 09:00 - 18:00

0536 027 0595

Av.Şahin Çarşanbalı

HUKUK HİZMETLERİ

Av. Şahin ÇARŞANBALI

CEZA HUKUKU

Çarşanbalı Hukuk Bürosu; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuatlarda yer alan suçlar kapsamında, soruşturma ve kovuşturma evrelerinin her aşamasında şüpheli/sanıklar için müdafilik, müşteki/katılanlar için vekillik hizmeti vermekle birlikte, ilk derece mahkemesi ve Yargıtay nezdinde görülen davalarda savunmanın hazırlanması ve duruşmalarda hazır bulunulması yönünden takibini titizlikle sağlamaktadır. Bunların yanında Ceza Hukuku’na ilişkin her türlü konuda da danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

ÇARŞANBALI HUKUK BÜROSU

SAĞLIK HUKUKU

 • Sağlık Hukukunda Sorumluluk
 • Hasta Hakları Yönetmeliği
 • Doktor Hatası (Malpraktis) Davası
 • Hasta Hekim İlişkisi

Sağlık hukuku; temelde hasta haklarını ve bu bağlamda sağlık hizmeti sunan gerçek ve tüzel kişiler (hastaneler, sağlık kuruluşları vs..)  ile sağlık hizmeti alanlar arasındaki ilişkiyi düzenleyen hukuk alanıdır. Sağlık hukukunun temelinde esasen tıbbi müdahale  vardır. Tıbbi müdahaleden kasıt sadece ameliyat değildir. Muayene, ilaç tedavisi, anestezi, fizik tedavi, yaraya dikiş atılması, kan alınması ve röntgen gibi işlemler de ameliyat gibi birer tıbbi müdahaledir. Sağlık hukuku düzenlemelerinin amacı, tıbbi müdahalenin gerektirdiği yoğun dikkat ve özen yükümlülüğüne uygun bir biçimde davranılarak, hasta haklarının korunmasıdır. Özen ve dikkat yükümlülüğüne aykırı bir şekilde tıbbi müdahalenin hatalı gerçekleşmesi durumunda sağlık hizmeti veren hekim ve kuruluşun sorumluluğu

ÇARŞANBALI HUKUK BÜROSU

TAZMİNAT HUKUKU

Maddi ve manevi tazminat davası; borçlar hukukundan kaynaklanan sözleşmenin ihlali, trafik kazası neticesinde yaralanma veya ölüm, doktor uygulama hatası (malpraktis) sonucu ölüm, iş hukukundan kaynaklanan ihbar veya kıdem tazminatı, iş kazası sonucu yaralanma veya ölüm, suç işlenmesi, boşanma davası gibi birbirinden tamamen farklı hukuki nedenlerden kaynaklanan uyuşmazlıkları çözen bir dava türüdür. Tazminat davalarına giren avukatlara halk arasında tazminat avukatı denilmektedir.

Tazminat hukuku, haksız fiillerden veya başka herhangi bir nedenden kaynaklanan tazminat anlaşmazlıklarını konu alır. Genel olarak, “maddi tazminat davası” ve “manevi tazminat davası” olmak üzere iki tür tazminat davası vardır:

LEGAL REPRESENTATION IN LITIGATION CASES

 • Ticari işletme hukuku
 • Şirketler hukuku
 • Ticari şirketlerin alım ve satımı
 • Haksız rekabet
 • Hisse devir işlemleri, şirket devir ve birleşmeleri

İnsanların ekonomik sahadaki faaliyetlerinin çok büyük çoğunluğu bugün için hukuk sahasında ticari faaliyetler olarak nitelendirilmektedir. Toplumsal olarak gerçek kişilerin gelir kaynaklarının büyük çoğunluğunun ticari faaliyetlerden elde edilmesinin yanı sıra isimleri her geçen gün daha fazla zikredilen ticaret şirketlerinin ekonomik sistemdeki ağırlığı ticari faaliyetleri düzenleyen hukuk alanının önemini arttırmaktadır. Gittikçe karmaşıklaşan ticari ilişkiler, bunlara ilişkin ihtilafların önceden öngörülebilmeleri ve buna göre önlem alınmasını zorunlu kıldığı gibi, ticari faaliyetlerden kaynaklanan ihtilafların çözümlenmesi noktasında da daha dikkatli bir şekilde değerlendirme yapılmasını gerekli kılmaktadır. Karakaya Hukuk Bürosu, ticaret hukuku alanında uzmanlaşmış ekibi ile ticaret hukuku alanında genel hukuki danışmanlık hizmeti sunulması, ticari ilişkilere yönelik sözleşme, protokol, ihtar, ihbar vs. hukuki metinlerin hazırlanması, ticari uygulamalardan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümlenmesi ve bu alanda gerekli her türlü hukuki desteğin verilmesi hususlarında ve özellikle,

HAKKIMIZDA

Çarşanbalı Hukuk Bürosu olarak 2011 yılından beri bireysel ve kurumsal düzeyde müvekkillerimize dava ve  hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Çalışmalarımızı son yıllarda sadece Sağlık Sektörüne yoğunlaştırarak oldukça karmaşık ve uzmanlık gerektiren sektör sorunlarına en başarılı çözümler sunmaktayız. Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere tüm illerde kurmuş olduğumuz partnerlik sistemi ile müvekkillerimize en hızlı ve pratik çözümler sunmaktayız

ÇARŞANBALI HUKUK BÜROSU

NEDEN BİZ?

ÖZGÜN HİZMET

Her bir olayın kendine has özelliklerine ve danışanlarımızın ihtiyaçlarına uygun hukuki çözüm önerileri sunuyoruz. Müvekkillerimiz, hak ettikleri kişisel ilgi ve itinayı hissedebilecekleri kadar itinalı, ancak Türkiye’nin her bir köşesinde hizmet verebilecek kadar da geniş bir hukuk bürosu ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti her fırsatta dile getiriyorlar.

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA

Müvekkillerimize sonuç odaklı hizmet vermek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Her ihtilafa ve zorluğa, söz konusu hukuki ihtilafı veya zorluğu kararlılıkla ve çok çalışarak müvekkillerimizin amacına en uygun şekilde çözebileceğimiz inancıyla yaklaşıyoruz.

TAKİP

Müvekkillerimize karşılaşmış oldukları sorunlarda belirgin fark yatacak hukuk hizmeti vererek destek vermenin yanında, sağlık sektöründeki faaliyetlerine sorunsuz şekilde ticari ve mesleki faaliyetlerine devam etmelerini sağlamaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Hangi Tür Hukuki Hizmet Veriyoruz?

Bireylere ve kurumlara,

 • Sürekli hukuki danışmanlık,
 • Ceza, Hukuk, İdari ve Sağlık Davaların takibi,
 • Soruşturma ve Ceza Yargılaması aşamasında müdafilik veya katılan vekilliği,
 • Sözlü ve yazılı hukuki danışma,
 • Sözleşme incelenmesi ve sözleşme hazırlanması,
 • Hukuki görüş (mütalaa) / rapor hazırlanması,
 • Hukuki konularda eğitim / seminer

Hizmetleri veriyoruz.

0 Paylaşımlar

Ofisiniz hangi tazminat davalarına bakmaktadır?

Av.Şahin Çarşanbalı : Çarşanbalı Hukuk Bürosu olarak mesleki iştigal alanımızın ikinci ayağını tazminat (sorumluluk) hukuku oluşturmaktadır. Mesleki hizmetlerimizi bilimsel esaslar üzerine bina etmemiz nedeniyle sayılı ve seçkin müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Büromuz ile hukuki danışmanlık anlaşması yapan müvekkillerimize bilimsel esaslardan beslenen bir hukuki hizmet sunmaktayız. Tazminat hukuku ilgi alanımız olması nedeniyle bu alan hakkında açıklamayı siz değerli misafirlerimize borç bilmekteyiz.

0 Paylaşımlar

Ücret Politikası

 • Dava / Takip Ücretlendirmesi: İstanbul Barosu’nun hazırlamış olduğu Tavsiye Edilen En Az Ücret Tarifesi baz alınarak davanın zorluğu, belge / bilgi yoğunluğu ve duruşma sıkılığına göre her bir dava / takip için ayrı ayrı belirlenecektir.
 • Sürekli Hukuki Danışmanlık: Bir yıllık sözleşme yapmak kaydıyla, 12 ay boyunca sabitlenmiş bir avukatlık ücreti karşılığında, bir çok hukuki hizmeti sunabiliyoruz.
 • Saatlik Ücretlendirme / Danışma: Verilen hukuki hizmetin belli bir konuya özgü olması, göreceli olarak kısa süreli bir çalışma gerektirmesi halinde Saat başına bir ücretlendirme ile sözlü hukuki danışmanlık veya sözleşme / rapor / belge hazırlanması hizmetleri verebiliyoruz.
 • Proje başına Paket Ücretlendirme: Verilen hukuki hizmetin belli bir konuya özgü olması, göreceli olarak kısa süreli bir çalışma gerektirmesi ve verilecek hukuki hizmetlerin bir paket halinde verilebilmesi halinde Proje başına ücretlendirme uygulayabiliyoruz.
 • Eğitim / Konuşma: Konuya, konuşmacıya, süreye ve yere göre değişen ücretlendirmelerle kurumlara, şirketlere eğitim / öğretim hizmeti verebiliyoruz.

Avukatlık Kanunu Md.164’e göre, avukatın yaptığı her iş ücrete tâbidir ve Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenmiş asgari ücretlerin altında iş yapılması  yasaklanmıştır.

0 Paylaşımlar

Sizin İçin Yazıyoruz!

En Güncel Makalelerimiz İçin Bizi Linkedin'den Takip Edin !