ÇARŞANBALI HUKUK ÜCRET POLİTİKASI 

 

Para birimindeki dalgalanmalar nedeniyle sabit bir fiyat tablosu paylaşmak mümkün değildir. Bu nedenle Ağustos 2023 için danışmanlık 30 dakika için 50 Euro (veya karşılığı TL)) şeklinde belirlenmiştir. Danışmanlık talepleri (mevcut davası olan müvekkillerimizin mevcut davaları dışında);

  • Soru sormak
  • Davanın durumunu sormak
  • Başka bir avukatın takip ettiği dosya hakkında görüş sormak
  • Dava hakkında kısa bir şey sormak
  • Kendisine gelen belgenin ne olduğunu sormak dahil olmak üzere her türlü danışmanlık talepleri dahildir. Büromuzu arayan ve bilgi almak isteyen herkesin 30 dakikalık danışmanlık hizmeti almadan belgeleri incelenmeyecek ve görüşme talepleri karşılanmayacaktır. Bu görüşme sonrasında süreç ve fiyat teklifi iletilecektir. İkinci bir görüşme için ek ödeme yapılması gereklidir. Avukatlık mesleğinde şu dava bu kadar fiyat şeklinde bir politikamız yoktur. Davanın türüne, içindeki delillere göre değişen bir durum mevcuttur. Alınan danışmanlık bedelleri anlaşılan dava/iş ücretinden mahsup edilecektir.

 

Bu bağlamda; her talep “danışmanlık” kapsamında değerlendirilir. Görüşme ve inceleme yapmadan fiyat teklifi verilmez.

Alınan danışmanlık ücretlerinin amacı “avukatın vaktini boşa harcamamaktır.”

Belge inceleme ve fiyat teklifi oluşturma “içinde hukuki danışmanlık barındırdığından” ücrete tabidir.

Dava paket fiyatlarımız yoktur. Ön görüşme, belge inceleme ve teklif ile yaklaşık saat maliyetleri ve ücret teklifleri sunularak anlaşma yapılmaktadır.

Süresiz bir dava anlaşması yapılmamaktadır.

Saatlik olarak anlaşma yapılmakta ve saat aşıldığında ek ücret istenmektedir.

Örneğin : Ceza davası için yaklaşık saat olarak 50 saate kadar 50.000 TL şeklinde bir anlaşma yapılması halinde saat aşılması veya davanın uzaması halinde bu miktara ek ücret talep edilmette ve saatlik ücrette %20 indirim yapılmaktadır. “Ceza davası “100.000 TL” ve on yıl sürse de aynı ücret geçerlidir” şeklinde ücret politikamız bulunmamaktadır.

 

Danışmanlık = Alınan saattir.

 

Danışmanlık görüşmesinde ; müvekkil adayı dinlenir, gerekli notlar alınır. Soruları kayıt altına alınarak bunların cevapları için ne kadar zaman harcanacağı ve bunun ücreti iletilir. Danışmanlık avukatın kendisine her sorulan soruya cevap vermesi değil vaktinin bir profesyonel meslek kapsamında alınmasıdır.

 

ÇARŞANBALI HUKUK BÜROSU