0

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ HAKKINDA

NASIL ÇALIŞIYORUM 

Yıllık ve beş yıllık hedeflerim gereği güne düşen çalışma dakikalarım var. Mesleğimle ilgili 6 saat çalışıyorum. Bu saat diliminde sadece dosyaların süreçleri, dilekçelerin kontrol edilmesi, dilekçe yazımı, davaların bilgilendirme notlarının yazılması, duruşmaya girecek avukatlarımızın duruşmada söyleyecekleri beyanların yazılması, bizzat benden bilgi isteyen müvekkillerin bilgilendirilmesi, hukuki konulardaki gelişmelerin takip edilmesi ve sair birçok iş yapıyorum. Yapılacak işlerimi microsoft to do list programına kaydediyorum. Süreli işleri Google Takvim uygulamasına kaydediyorum. Bu yıl defter kullanmayı bıraktım. Tüm notlarımı iPad üzerenden alıyorum. Benim için kağıdı bırakmak hala zorlayıcı bir etmen. Onun dışında programımda birçok konu başlığı var. Bazı başlıklar sadece on dakika, bazıları 45 dakika olmak üzere devam ediyor. 

HANGİ DAVALARA BAKIYORUM

Çarşanbalı Hukuk Bürosu bünyesinde tazminat, ceza, iş davaları, iş kazaları, trafik kazaları, şirket danışmanlığı, dava danışmanlığı, dilekçe yazımı, boşanma davaları, icra takipleri, idari davalar, disiplin dosyaları, gayrimenkul davaları  olmak üzere çeşitli dosyaları üstleniyoruz. 

EN ÇOK ZORLANDIĞIM KONU 

Avukatlık hizmet sektöründe yer aldığı için memnuniyet çok önemlidir. Her yıl vizyonumuzu geliştirmek için kurucu olarak önemli bir zaman yatırımı yapıyorum. Takımımda olan meslektaşlarımla olan iletişimimizin %95’i yazılı olarak gerçekleşmektedir. Zorlandığım konu hukukun devamlı araştırmaya, okumaya, kendini geliştirmeye zorlayan yönü. Bu diğer alanlara zaman ayırmayı zorlaştırıyor. Bunun dışında beni zorlayan en önemli konu takım olarak icra edilmesi gereken avukatlık mesleğinde müvekkillerimizin her konuda benden bilgi isteme yönündeki talepleri:) Bu imkansıza yakın bir durum ama yine de takımının konulara benden daha iyi vakıf olmasını  ve müvekkillerimde güven oluşmasını sağlamak en önemli hedeflerimden. 

WEB SİTEMİZ

www.carsanbalihukuk.com sitesine ilgilendiğimiz konularla ilgili ilgili devamlı içerik yüklüyoruz. Bizimle ilgili konularda bilgilendirici yazılar paylaşıyoruz. Ayrıca YouTube üzerinden de yayın hazırlarımız bitmek üzere. Oradan da sosyal sorumluluk gereği üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. 

STAJ NASIL YAPILIR 

Bizzat mail atabilirsiniz. av.sahinc@gmail.com . Staj olarak iki arkadaşımız devam ediyor. Gönüllü staj yapan ve halihazırda fiziki stajlarına devam eden Antalya’dan bir arkadaşımız, Gaziantep’ten bir arkadaşımız var. 

AVUKATLAR NELER YAPIYOR 

Üstlendiğmiz davalarla ilgili ön görüşme, duruşma takibi, bazı dosyalar için stajyerlerin dilekçe taslaklarının tamamlanması, duruşmalara girilmesi, müvekkil bilgilendirmeleri, bazı dosyalar açısından dilekçe taslağı hazırlanması, haftalık takip. İki tane avukat meslektaşımız takımımda yer alıyor Kendileri ile Slack programı üzerinden iş operasyonumuzu yapıyoruz. Uzaktan çalışıyorlar ve kendi zaman tanzimlerini kendileri yapıyorlar. Belli bir mesai yok. İşler ve deadline üzerinden çalışıyoruz. İvedi ve acil hallerde (ki çok az olmakta) ilgili yere intikal ediyorlar. 

STAJYERLER NE YAPIYOR 

Bazı dosyalar açısından dilekçe taslağının hazırlanması, artık az da olsa sahada kalem memurları ile görüşülmesi, az sayıda icra dairesinde işlemlerin ilerlemesinin sağlanması, bazı dosyalar açısından müvekkil bilgilendirmelerinin yapılması. 

İŞ OPERASYONU NASIL YÜRÜYOR 

Google drive ve slack üzerinden yürüyor. Düzenli dosya tutma sorumluluğumuzu tamamen dijital olarak yerine getiriyoruz. Müvekkil görüşmelerini ve ön görüşmelerini online yapıyoruz. Duruşma öncesi müvekkil ile ceza davalarında toplantı yapıyoruz. Diğer dosyalarda  duruşma öncesinde ve sonrasında bilgilendirme metni gönderiyor ve aramak suretiyle bilgilendirme yapıyoruz. İş atamalarını Google Takvim üzerinden tutuyoruz. Slack programında tüm iş görüşmelerimizi yapıyoruz. Mail ve WhatsApp uygulamalarını iş için kullanmıyoruz.

NEDEN SAHİLDE ÇALIŞIYORUM

Deniz ve yeşil alan ilham veriyor. Vizyon belirlemek ve yaratıcı düşünceyi tetiklemek için sahilde çalışmayı tercih ediyorum. Ofisimizi %90 dijitalleşmeye geçirdiğimizden ve takım olarak çalıştığımızdan dolayı bana düşen görevlerden biri de vizyon ve hedef belirlemek olduğu için kapalı mekanda yaratıcı düşünce üretmek zor oluyor. Bu nedenle sahilde çalışmayı tercih ediyorum. Ofisim hala Nursanlar Plaza’da Kartal’da. Anadolu yakasında daha evvel benimle çalışan ve mesleklerinin başında olan iki avukat meslektaşımın da bazı dosyalar açısından bana destekleri olduğundan ve müvekkil görüşmeleri yaptığımızdan ofisimiz açık durmaktadır. 

BAŞKA GİRİŞİMLERİM NELER 

Geçen yıl bahsettiğim yazılım firmasının kurulum hazırlıkları devam ediyor. Anlamadığım bir işin içinde olmayı sevmediğim için yazılım üzerine kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Yukarıda bahsettiğim zorluklar nedeniyle bazen iki ay dahi bakamıyorum. Şu an WordPress konusunda kendimi geliştirmek, HTML CSS konusunda pratik yapmak ve sonrasında programlamaya geçmeyi planlıyorum. 

YAŞAM KOÇLUĞU NASIL GİDİYOR

Yaşam koçluğu konusunda avukat koçluğu ve yönetim koçluğu üzerine günlük çalışmalarım devam ediyor. Bir yıl sonra bu konuda kendimi oldukça geliştirmiş olacağım. 

PROFİL TANIMLAMA NASIL GİDİYOR 

Bu alandaki bilgilerimin çok faydasını görüyorum. Hala günlük olarak çalışıyorum . Bu çalışmalarda bazen günlerce sekteye uğrasa da rutinlerimden olduğu için ayrılık uzun sürmüyor. Bu alandaki eğitimlerime devam ediyorum. Tüm kaynakları bitirmeyi ve eğitimler vermeyi düşünüyorum.

YAZILIM NASIL GİDİYOR 

Yukarıda bahsettiğim gibi yazılım konusundaki isteğimin ikinci yılındayım. 2022 yılında HTML CSS, grafik, photoshop, tasarım bilgilerimiz hizmet verebilecek seviyeye getirmek istiyorum. Şu ana kadar yedi tane arkadaşıma web sitesi yaptım. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *