0

GRUP KOÇLUĞU NOTLARI-1

GRUP KOÇLUĞU NOTLARI-1

 

Çarşanbalı Hukuk Bürosu Avukatlık Atölyesi 1.Grup katılımcılarımızla Ramazan Ayı boyunca Çarşamba ve Perşembe 21.20-22.30 saatleri arasında gerçekleştirmeyi planladığımız grup koçluğu görüşmelerimizin ilkini gerçekleştirdik. 

Grup koçluğundaki amacımız farklı hedefleri olan katılımcılarımızı ortak paydada bir araya getirerek potansiyellerini ortaya çıkarmak, deneyimlerini paylaşarak diğer katılımcılarda hedeflerini gerçekleştirme azmi ve isteği uyandırmaktır. Burada koç olarak görevim tüm katılımcılarımızın yaptığımız ilk görüşmede mesleki olarak başladıkları ve şu an bulundukları yerleri, somut olarak yaptıklarını ve diğer görüşmeye kadar yapacaklarını sorarak diğer katılımcılarımızın da bu anlatımlardan ders çıkarmasını sağlamak olmuştur. Bu toplantılarda katılımcılarımız kameraları açık ve etkin olarak katılım sağlamışlardır. Amacımız avukatlık mesleğinin kalitesini üst sıralara taşımak, özgüvenli ve üretken avukatların uygulamaya pozitif olarak yön vermesini sağlamak, daha etkin avukatlık yapmalarına destek olmak ve içlerinde var olan potansiyelin uygulama ezberliği ve yapamayacaklarına olan inançları nedeniyle saklı olduğu yerden çıkarılmasına rehberlik etmektir. 

 

12 kişi ile gerçekleştirdiğimiz grup seansımda ele aldığımız konular şöyledir : 

 

Ofis açmak

İyi bir büroda çalışmak 

Uluslararası çalışmak 

Makale yazmak 

Web site açmak 

Stajı verimli değerlendirmek 

Eyleme geçmekten alıkoyan şeyler 

Kendi engellerimiz 

Doğru sandığımız yanlışlar 

Yazı yazmanın tarzı, 

Avukatlıkta yazmanın üretmenin önemi, 

Önümüzdeki sorunları aşmanın yöntemleri, 

İletişim, 

Tecrübe paylaşımı, 

Web site ve ilgili konulardır.  

 

Paydaşlarımız kendi hayallerini, hedeflerini, takıldıkları yerleri içten ve samimi olarak anlattılar. Grup seansında koçun rehberliğinde katılımcıların belli konular altındaki fikirlerini ortaya dökmelerini sağlayarak somut ve hareket içeren, kendilerine ileri taşıyan adımlar atmasını sağlamaya çalıştık.

 

Siz de avukatlık atölyesi birinci grup ve ikinci grup üyesi iseniz bu toplantılara katılım için av.sahinc@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. 

 

ŞAHİN ÇARŞANBALI 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *